FETÖ karargahını görüntüleyen CNN TÜRK’e saldırı! Altun’dan geçmiş olsun mesajı

CNN TÜRK Washington temsilcisi Yunus Paksoy, Pensilvanya’da FETÖ karargahının orda yayın yaptığı esnada saldırıya uğradı. Araba üzerine sürülen Yunus Paksoy’un kamerasına vuruldu.

PAKSOY’A SALDIRI

CNN TÜRK Washington temsilcisi Yunus Paksoy, “Bir 10 – 15 dakikadır sürekli gelip taciz ediyorlar. Kimsin ne yapıyorsun, fotoğraf çekmek istiyorlar. Buradan sürekli araç giriş çıkışı oluyor. FETÖ’nün yaşadığı ama kaçırıldığının iddia edildiği yer girişi burası. Buradan giriş çıkış yapılıyor. Biraz önce gelip giden biri vardı. Sonra Almanca konuştu. Sürekli burada taciz olayı oluyor” açıklamasında bulundu.

Canlı yayında Yunus Paksoy bilgileri aktarırken bir kişi arabayı üzerine sürdü. Paksoy’un tepki göstermesi üzerine arabayı üzerine süren kişi daha sonra kamerasına saldırdı.

“BURADA ARABAYI ÜZERİME SÜRDÜĞÜ İÇİN CANA KASIT VAR”

Yunus Paksoy saldırı sonrası yaptığı açıklamada, “Gözlüğüm ve telefonum uçtu. Gömleğim falan yırtıldı. Arabama girdim, 911’i aradım. Birazdan polis burada olacak. Burada arabayı üzerime sürdüğü için cana kasıt var.” ifadelerini kullandı.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Altun, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Gazetecilik mesleğini icra ederken bir FETÖ mensubu tarafından saldırıya uğrayan CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Yunus Paksoy’a en samimi geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

Maruz kaldığı “alçak saldırı” sonrası Paksoy ile görüştüğünü bildiren Altun, “İlgili makamlarımızca bu meselenin takipçisi olacağımızdan ve bu alçakça saldırıya karışanların hak ettiği cezayı alması için ABD’li merciler nezdinde her türlü adımı atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” açıklamasında bulundu.

Dünyanın neresinde olursa olsun Türkiye düşmanı teröristlerle mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayan Altun, “hakikatperver” gazetecilere bu mücadeleye omuz verdikleri için şükran borçlu olduklarını kaydetti.

 

KAYNAK: AA, CNN TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir