Diamond Tema tehdit edildi, yurt dışında olduğunu açıkladı

Diamond Tema isimli bir YouTuber’ın ‘Yer6’ isimli bir kanalda İslam’ı tartıştığı video sosyal medyada gündem oldu. Program sonrası, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, Tema hakkında ‘halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama’ suçlamalarıyla soruşturma başlatıldığı ve programın erişiminin engellenmesi için talepte bulunulduğunu açıkladı.

Tema, katıldığı bir program sebebiyle kendisine yöneltilen tutuklanma tehditleri üzerine yurt dışına çıktığını açıkladı.

Değirmenci’nin paylaşımı şu şekilde:

“Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi”

Diamond Tema ise suç işlemediğini, programda kaynaklarıyla konuştuğunu ve ne hukuki ne de ahlaki bir sorun olmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir