Babadan Oğula Muhtarlık: 66 Yıldır Aynı Aile Görevde!

Bülent Tüzün de babasının bayrağı devralarak 25 yıldır aralıksız şekilde muhtarlık yapıyor. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde de 4 adaya karşı kazanan Tüzün, 2 bin 976 oy alarak 6. kez muhtar seçildi.

Bülent Tüzün, muhtarlık görevine başlama hikayesini şu sözlerle anlatıyor: “Babam yaşlandığında muhtarlık görevini devralmam için beni teşvik etti ve destek verdi. Kendisi de 41 yıl muhtarlık yapmıştı. Ben de 6. dönemdir bu görevi sürdürüyorum. Mahallelilerimiz de göreve devam etmemi istediler. Aynı sevgiyle, şevkle ve hizmet anlayışı ile göreve devam edeceğiz. Mahalle halkımıza teşekkür ediyorum.”

“MAHALLEMİZ BÜYÜK BİR AİLE GİBİ”

Tüzün, muhtarlık başarısını mahalle halkıyla olan sevgi ve saygı dolu ilişkisine bağlıyor: “Yeniden seçilmemi mahalledeki sevgi ve saygıya bağlıyorum. Çünkü biz çok büyük bir aileyiz, çok büyük bir mahalleyiz. Bir dahaki dönemde şartlar neyi gösterirse ona göre hareket ederim.”

DEDE DE MUHTARDI

Muhtarlık geleneğinin dedesine kadar uzandığını belirten Tüzün, “Dedem de mahallenin kurucu muhtarıydı. Sonra amcam oldu. Araya bir kişi girdi sonra babam oldu. Babamdan sonra peş peşe olmaz dedim. Ama mahalle sakinleri ve bürokrasi beni aday olmam için teşvik ettiler. O süreç aynı şekilde devam ediyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir